www.vbal4.be

Deze bladzijde werd gemaakt op vrijdag 28/04/2017

vbal4
Fusies en ploegen die verdwijnen zijn ook belangrijk in het promotie/degradatie verhaal.
Help uw webmaster bij het onderhouden van de onderstaande tabel.
Een correcte tabel is noodzakelijk, anders ga ik fouten maken.
Zie je een fout, ontbreekt er iets, laat het me weten a.u.b.!

Fusietabel:

De rode teksten in de tabel werden recentelijk aangepast, tussen vandaag en vijf dagen geleden.

Voor de blauwe was dat tussen de zes en vijftien dagen geleden.


Nat: gerucht

Antw: verdwijnt

Antw: fusiegesprekken

Antw: verdwijnt

Antw: verdwijnt

Antw: fusie

Brab: fusie

Brab: fusie

Brab: fusiegesprekken

Brab: fusie

Brab: verdwijnt

Brab: fusie

Limb: fusie

Limb: fusie

Limb: fusie

Ovl: geen fusie
Ovl: herstart
Ovl: Fusie
Ovl: geen herstart
Wvl: fusie

Wvl: Overname ??

Wvl: verdwijnt

Wvl: verdwijnt

Hai: verdwijnt ?

White Star Bruxelles(Nat-1)

Belgica Edegem(2A)

Rochus Deurne(3A),Olympic Deurne(3A) en Tubantia Borgerhout(4B)

FC Duffel B(3B)

HIH Turnhout(4E)

SK Achter Olen(4E) en KAC Olen(3C)

Halle(Nat-2A) en Pepingen(Nat-3A)

Borght(1) en Humbeek(4D)

Kampenhout(1) en Kampelaar(2A)

Houtem(1) en Oplinter(2A)

Peizegem(3C)

Ways-Genappe(2a) en Houtain Genappe(3a)

Bree(1) en Beek(2A)

KWS Alken(2B), ESJ Alken(3C) en Terkoest Alken(4A)

Niel(3B) en As(4D)

Kruibeke(1) en Bazel(2C)
Kemzeke(1)
Lebeke-Aalst(2B) en KV St.Gillis(3E)
Sparta Ursel(3A)
KFC Izegem(Nat-2A) en OMS Ingelmunster(Nat-3A)

Zwevezele(P1) koopt stamnummer Ingelmunster(Nat-3A)

Adinkerke(1)

Houthem(4A)

Racing Charleroi Couillet Fleurus(Nat-2a)

stamnummer verkoop ?

wat gebeurt er met het stamnummer ?

of zijn het fusiedromen ?

wordt Olen United

VREEMD: de fusieclub start met het stamnummer van Pepingen ??

wordt KFC Borght-Humbeek

zou Sporting Kampenhout worden en Kampelaar verdwijnt

wordt Houtem-Oplinter

start als VC.Den Boskant Peizegem in P4

wordt RFC Genappe

wordt Groen Star Bree-Beek

wordt FC Alken

wordt Niel-As United

het is bij fusiegesprekken gebleven
start volgend seizoen in P4 onder een nieuwe naam/stamnummer
blijft St.Gillis-Dendermonde
blijft in P3, de B-ploeg verdwijnt
KFC Mandel United, het stamnr. van Ingelm. wordt verkocht ?

nog onzeker ???

herstart het seizoen 2018-2019 in P4.

promotie nog mogelijk.

RAAL La Louvière komt mogelijk in de plaats ?

PROMOTIE <-- 2de KLASSE <-- NATIONAAL

seizoensresumé:

testwedstrijden - nacompetitie:

Eindronde: deelnemers

In de onderstaande tabellen worden op het einde van het seizoen:
-de kampioenen geschrapt,
-elke ploeg mag eenmaal voorkomen, de rest wordt eveneens geschrapt.
Vervangers komen uit de eindrangschikking.

2A-vfv

2de eindrangschikking: ?
1ste periode: Sparta Petegem ?
2de periode: Knokke ?
3de periode: Izegem/Knokke/Aalst
De vier deelnemers:
Aalst,
St.Eloois-Winkel,
Olsa Brakel,
RC Gent
-

2B-vfv

2de eindrangschikking: ?
1ste periode: Thes Sport
2de periode: Berchem
3de periode: ?
Er zijn maar twee ploegen geplaatst:
Berchem of Thes Sport,
Rupel-Boom
-

2a-acff

2de eindrangschikking: ?
1ste periode: FC Liège
2de periode: Châtelet-Farciennes ?
3de periode: ?
Er zijn maar drie ploegen geplaatst:
FC Liège,
Olympic Charleroi,
La Louvière-Centre
-

OPGELET !

Er gaan maar 9 ploegen naar de pre-promotie eindronde.
De periodes zijn onbelangrijk, licenties zijn bepalend !

vfv pre-promotie eindronde: met 6 ploegen

In de 1ste ronde zijn 2 ploegen vrij,
maar op welke basis is nog onduidelijk.

ronde 1: samengesteld via loting

Zo07/05/201700:00? - ?
...? - ?
de twee winnaars gaan samen met de 2 vrije ploegen naar ronde 2,
en voor de verliezers is het afgelopen

ronde 2: samengesteld via loting

Wedstrijden op donderdag 11 mei of zondag 14 mei
Do11/05/201700:00? - ?
...? - ?
-
de twee winnaars gaan naar de finale(promotie eindronde)

acff pre-promotie eindronde: met 3 ploegen

ronde 1: samengesteld via loting

Wedstrijden op zondag 7 mei

ronde 2: samengesteld via loting

Wedstrijd(en) op donderdag 11 mei of zondag 14 mei
-
de winnaar gaat naar de finale(promotie eindronde)

Promotie eindronde - finale:

met vier deelnemers:

Nat-1y -> plaats 13: Sprimont ??
vfv-eindronde: ?
vfv-eindronde: ?
acff-eindronde: ?

OPGELET !

De 3 ploegen uit pre-promotie zijn geselecteerd op basis van hun sportieve prestaties. En dat zijn niet noodzakelijk de ploegen welke in deze finale starten, licentie problemen kunnen dat nog beïnvloeden !
Vervangers komen uit de eindrangschikkingen van de reguliere competities.

1ste ronde (heen/terug):

Do18/05/201700:00? - ? -
...? - ? -
Zo21/05/201700:00? - ? -
...? - ? -
de twee winnaars gaan naar ronde 2: winnaars
de twee winnaars gaan naar ronde 2: verliezers

2de ronde - winnaars (heen/terug):

heenwedstrijden samengesteld via loting
Do25/05/201700:00? - ? -
...? - ? -
Zo28/05/201700:00? - ? -
...? - ? -
voor plaatsen 1 en 2 eindronde

2de ronde - verliezers (heen/terug):

heenwedstrijden samengesteld via loting
Do25/05/201700:00? - ? -
...? - ? -
Zo28/05/201700:00? - ? -
...? - ? -
voor plaatsen 3 en 4 eindronde
conclusies:

Volgend seizoen naar 1ste klasse:

3 kampioenen:

2A(vfv): Knokke
2B(vfv): ?
2a(acff): Châtelet-Farciennes

eindrondewinnaar:

(vfv/acff): ?
- - -
Die eindrondewinnaar is dus mogelijk
een ploeg uit 1ste klasse.

Opgelet:

Het verhaal wordt wel wat anders als er licentieproblemen optreden !


Promotie van 2de- naar 1ste- klasse.
Dat worden dan ofwel:

---> 2 vfv ploegen en 1 acff ploeg,
---> 3 vfv ploegen en 1 acff ploeg,
---> 2 vfv ploegen en 2 acff ploegen.

Degradatie van 1ste- naar 2de- klasse.
Heel wat complexer, ofwel:

---> 4 vfv ploegen en geen acff ploeg,
---> geen vfv ploeg en 4 acff ploegen,
---> ? vfv ploeg(en) en ? acff ploeg(en).

Deze onzekerheden hebben zijn gevolgen
tot in de laatste provinciale niveaus:

De laatste onzekerheden worden pas weggenomen als de eindrondewinnaar gekend is.